Návštěva senátu 5. 6. 2018

Exkurze do Prahy

V úterý 5. 6. 2018 se žáci a žákyně naší školy zúčastnili za doprovodu pedagogů exkurze do Prahy. Navštívili Senát České republiky, kde si mohli prohlédnout reprezentační prostory, vyslechli si odborný výklad a potom se nás ujal pan senátor RNDr. Miloš Vystrčil a jeho asistentka Barbora Horká. Pan senátor nám přiblížil funkci senátu. Účastníci exkurze mu kladli různé všetečné dotazy, na něž pan senátor velmi obratně a zábavně reagoval. Dovolil nám nahlédnout i do své kanceláře a ověřil si naše znalosti v krátkém kvízu. Velmi milé bylo, že nás pan senátor pozval na výborný oběd. Další naše kroky vedly na Strahov, prohlédli jsme si Strahovský klášter a Strahovskou knihovnu. Pan řidič, který na nás trpělivě čekal, nás zavezl na Vyšehrad. Zde jsme viděli rotundu sv. Martina i významné pohřebiště Slavín, kde jsou pochovány významné osobnosti našeho kulturního, společenského i politického života. Na tomto místě jsme se nečekaně potkali s další zajímavou osobností, jíž byla manželka známého autora komiksů, Káji Saudka paní Johana Saudková. Zavzpomínala na svého manžela, jeho tvorbu a pozvala žáky někdy v budoucnu k návštěvě muzea tohoto významného výtvarníka. Pak už jsme se s Prahou rozloučili a vydali se na cestu zpět do Jihlavy. Závěrem bychom chtěli poděkovat vedení školy i Vysočina Education za to, že v rámci projektu Šance pro každého žáka zajistili úhradu dopravy.

Exkurze byla velmi zajímavá a poučná a rádi se opět podobné exkurze zúčastníme.

Zástupce ředitelky:
Mgr. Erik Landecki