Spolupracujeme s firmami a vytváříme žákovské minipodniky

Školní rok 2013/2014

V rámci spolupráce se středními školami technického zaměření jsme se zapojili do projektu se SŠ stavební Jihlava, název projektu zní "Spolupráce škol a firem a žákovské minipodniky“.

Projekt probíhal celý školní rok, celkem se do něj zapojilo 10 škol. Naše skupina se skládala z 10 žáků, tvořili ji 2 žáci z 9. ročníku (Valentin Rabacu, David Neckař) a 8 žáků z 8. ročníku (Nguyen Thi Phuong Chi, Jan Kalina, Petr Dvořák, Vanda Vacková, Hana Hrdličková, Filip Janíček, Jiří Hrdlička, Nikola Šindlerová).

Cílů projektu bylo několik:

1. získání základních informací o podnikání, struktuře podniku, nákladech, kalkulaci výrobku, reklamy aj. prostřednictvím fiktivního podniku
  2. vytvoření internetových stránek, kde se prezentovaly všechny zadané úkoly (např. personální struktura, cena výrobku, leták, logo, technická dokumentace aj.)
  3. práce s výrobkem – konferenční stůl (technická dokumentace, kalkulace, popis výrobku, fotografie aj.)

V červnu naši několikaměsíční práci prezentoval na SŠ stavební Jan Kalina a výsledkem celého projektu jsou webové stránky http://fajnwoodnabytek.webnode.cz/. Žáci si odnesli základní informace o podnikání, které by jim v budoucím povolání mohly pomoci (práce v týmu, práva a povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele).

Přidáno 15. 8. 2016, autor: J4W Admin