Jihlavské katakomby

Dne 17. 6. byli žáci přípravné třídy v jihlavských katakombách. Průvodce nás provedl několika chodbami, kde jsme se dozvěděli, že v podzemí jsou tři patra a my navštívíme postupně všechna. Žáci během prohlídky měli několik dotazů, např. co se nachází právě nad námi, jak dlouhé jsou chodby, proč je všude voda a vlhko a mnohé jiné otázky. Všem se nejvíce líbila svítící stěna. Průvodce nám vysvětlil, že za druhé světové války zde Němci měli sklady a v případě výpadku proudu natřeli zdi speciální látkou, která ve tmě svítí.

Naše zakončení bylo u fotografie, kde byl vyfocen černý stín postavy. Je to prý strážce, který hlídá vchod do jiné dimenze a dbá na to, aby se tam nesprávný člověk nedostal.

Žákům se podzemí líbilo, i když se zpočátku někteří báli. Domů si odnášeli zajímavé informace o vzniku jihlavských katakomb.

Mgr. Jana Novotná, Hana Adamcová

Fotogalerie zde