Pokyny ke školní exkurzi: Budapešť 9. C

Pokyny ke školní exkurzi: Budapešť
Datum: čtvrtek 9. 5. 2024
Sraz: 4:45 hod. - Obchodní akademie, náměstí Svobody 127/1, Jihlava
Předpokládaný návrat: 23:00 - 24:00 hod.
Program: prohlídka nejznámějších pamětihodností Budapešti, hlavního města Maďarska
 Nutné! Platný vlastní cestovní pas nebo občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny, léky, které žák/žákyně užívá (popř. Kinedryl), vhodná obuv, pláštěnka, jídlo na celý den, kapesné dle uvážení, mobil, pokud jej dítě vlastní  –  prosím ověřte u operátora, zda může volat v zahraničí a zkontrolujte výšku kreditu.
Během školního výletu platí všechna ustanovení školního řádu týkající se bezpečnosti a chování žáků na školních akcích.
Škola si vyhrazuje právo, že v případě vážných kázeňských přestupků se žák/žákyně této exkurze nezúčastní.
Storno poplatky: V případě, že se dítě nebude moci z vážných důvodů zájezdu zúčastnit, je potřeba to neprodleně oznámit, nejpozději 3 dny před odjezdem. Později již budou peníze navráceny jen v případě, že pojede náhradník, které si žák/žákyně sežene (musí být žákem/žákyní školy).

POUČENÍ O BEZPEČNOSTI A OCHRANĚ ZDRAVÍ
na školní EXKURZI do Budapešti
  • Žáci se dostaví na místo srazu 15 min. před plánovaným odjezdem.
  • Žáci se nesmějí přibližovat k dopravnímu prostředku před jeho úplným zastavením a nastupují až na pokyn pedagogického pracovníka. Dodržují pravidla BESIP.
  • Při přepravě hromadnými dopravními prostředky dodržují přepravní předpisy, zejména je zakázáno vyklánět se z oken či z nich cokoliv vyhazovat, otevírat dveře, hlukem obtěžovat spolucestující.
  • V případě, že žák trpí v dopravních prostředcích nevolností, doporučuje se ještě před jízdou užít příslušné léky (např. KINEDRYL).
  • Při jízdě neopouští své místo, pokud to není nutné ze zdravotních či jiných závažných důvodů.
  • Mobil, MP3 aj. si žák bere na vlastní zodpovědnost, pojišťovna jejich poškození nebo ztrátu nehradí.
  • Žák si pečlivě hlídá své finance!
  • Exkurze je akce školy, tzn., že se na žáky vztahují všechna ustanovení školního řádu ZŠ Křížová, který je uveden na stránkách školy http://zskrizova.cz/  .
  • Žákům je zakázáno jednat způsobem, který by ohrožoval jejich vlastní zdraví a bezpečnost, zdraví a bezpečnost jejich spolužákům a dalších osob, který by ponižoval lidskou důstojnost spolužáků nebo jiných osob nebo který by byl jinak v rozporu se zákonem a dobrými mravy.
  • Žáci nenosí na exkurzi věci, které nejsou potřebné pro absolvování exkurze. Za hrubé porušení kázně se považuje přinesení zbraně, výbušniny, zápalné látky, drogy, alkoholu a tabákových výrobků. Držení, distribuce a zneužívání návykových látek, stejně jako požívání alkoholických nápojů a kouření během exkurze je žákům zakázáno.
  • Žákům je zakázáno pořizovat zvukové a obrazové záznamy jiných osob bez jejich výslovného souhlasu.
  • Výše uvedené body jsou žáci povinni dodržovat i v době osobního volna v průběhu výletu.
  • Jestliže se žák dopustí krádeže či vandalismu, bude škola tuto skutečnost hlásit orgánům činným v trestním řízení, nebo doporučí poškozenému (jeho zákonnému zástupci), aby se na tyto orgány obrátil.
  • Žáci se řídí programem exkurze a nařízeními vyučujících.
  • Žákům je zakázáno vzdálit se bez svolení vyučujících od skupiny.
  • Při volném „rozchodu“ se žáci pohybují pouze v prostoru, který jim učitel vymezil a v přidělené skupince (nevzdalují se od ní). Přijdou včas na dohodnuté místo srazu. Žáci mohou vždy využít možnost absolvovat „rozchod“ v doprovodu učitele!!!
  • Žák z důvodu bezpečnosti nekomunikuje s cizími osobami a nesděluje osobní informace.
  • Žák se vyhýbá z důvodu zdravotního rizika kontaktu s cizími zvířaty (např. nehladí psy apod.)
  • Každé onemocnění (poranění, nevolnost apod.) žák musí hlásit vyučujícím ihned.
  • Žáci musí dodržovat základní hygienická pravidla. Dbát na pitný režim.
  • Při vážném onemocnění nebo závažném kázeňském přestupku jsou rodiče povinni zajistit odvoz dítěte domů na vlastní náklady.
  • Po návratu z akce je žák povinen zanechat své místo v dopravním prostředku uklizené a nechat je překontrolovat vyučujícím, teprve pak může na jeho pokyn vystoupit.
  • Po ukončení exkurze rozchod.

Přidáno 3. 5. 2024, autor: Kateřina Pisková