Oblasntí galerie Vysočiny Jihlava

Žáci navštěvující školní družinu se zúčastnili vzdělávacího programu, který nabízí Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě.  

 

 Nejmladší děti se 5.3.2024 během programu „Poprvé v galerii “seznámily se sbírkami stálé expozice, dozvěděly se, proč galerie existují, vyzkoušely si vnímat umělecké dílo vlastníma očima i pohledem odborníka a seznámily se se základními pojmy. Také se pustily do tvoření vlastního díla.  

 Žáci 2. ročníku navštívili 26. 2.2024 výstavu BYLO– NE– BYLO a popustili uzdu své fantazii. Pomyslně se přenesli do obrazových příběhů, které mohou být skutečné i neskutečné. V tvořivé dílně si vyzkoušeli sestavit vlastní snové vyprávění z různých materiálů.  

Žáci 3. ročníku se 4.3.2024 seznámili v průběhu programu „Byl jednou jeden malíř “se životní cestou a dílem Josefa Lady. Prozkoumali svět pohádkových postav a výjevů ze života na vesnici. Věnovali se i tomu, jak Lada zachytil dříve běžné činnosti venkovských obyvatel ve svých obrazech a ilustrační tvorbě. Během tvořivé aktivity si vyzkoušeli nakreslit svou pohádkovou bytost.  

Žáci 4. a 5. ročníku navštívili program, který jim ukázal umění prostřednictvím více smyslů.  

21.3.2024 se „Okem, uchem i rukou "snažili vnímat umění bez i s doteky, seznámili se s netradičními materiály a postupy a sami si vyzkoušeli vytvořit umělecké dílo. 

 

Přidáno 17. 4. 2024, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz