Africké putování přípravné třídy

Žáci přípravné třídy navštívili dne 23. 5. environmentální centrum v ZOO Jihlava, kde byl pro ně připraven program ,,Africké putování“. Při procházce africkou savanou a plněním různých úkolů se žáci seznámili se zvířaty žijícími v této oblasti. První úkol na ně čekal u surikat. Zde si vyzkoušeli, jak tito tvorové žijí v koloniích, kde má každá surikata svoji úlohu. Je zde král s královnou, hlídky, učitelé a chůvičky starající se o mláďata.

U žiraf si prohlédli jejich zabarvení srsti, zjistili, čím se živí, jak dlouhý je jejich jazyk, jak jsou vysoké apod. Prohlédli si zvířata žijící ve tmě, dozvěděli se o chovu opiček a vyzkoušeli si jejich chování.

Nakonec nás čekalo zastavení u auta jezdícího po Africe. Pomocí obrázků žáci měli rozhodnout, jakou srst má žirafa, zebra a správně přiřadit.

Dětem se společné putování velice líbilo, získaly nové zkušenosti a cenné informace o životě afrických zvířat.

 

Mgr. Jana Novotná


Zobrazení: Alba | Podle data

Africké putování přípravné třídy


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz