Projekt historie města Jihlavy 9. ročník

Když se řekne muzeum... Naši žáci opět navštívili Muzeum Vysočiny Jihlava, kde se dozvěděli další informace o historii našeho města. Přednáška začala slovy kdy, proč a jak bylo založeno město Jihlava. Jak uprostřed českých zemí byl vytvořen jazykový ostrov německy mluvících obyvatel. Čímž se Jihlava stala centrem řešení problémů. Také, že Jihlava měla původně 5 bran, jak se přes husitské období a období požáru Jihlava měnila, až byla představena v renesančním stylu. Jak po třicetileté válce Jihlava, v období velké bídy, kdy Švédové město vyplenili a spolu s císařskou armádou zničili. Jak se v období baroka postavil kostel sv. Ignáce, jak Jihlavu proslavil Gustav Mahler a začíná nová doba, po druhé světové válce - Kde domov můj. Podrobněji se žáci dozvěděli o tom, jak se žilo jihlavanům pod hákovým křížem, co prožívali odsunuti němečtí obyvatelé, kteří celý život prožili v Jihlavě. Program skoncil ukazkou architektonických změn na jihlavských historických budovách.
 
Za besedu děkujeme.
 
   
 
Mgr. Kateřina Pisková
 
 

Přidáno 2. 10. 2023, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz