Když jsem já sloužil

Dne 10. 06. 2024 se žáci 2. B vypravili na program do ZOO s názvem ,,Když jsem já sloužil.“ Na začátku jsme si společně zazpívali píseň Když jsem já sloužil a poté si každý vytáhl z pytlíku natištěné zvířátko. Ty jsme rozdělili na exotická a domácí zvířata. Tento úkol žáci splnili bez chyby.

Naše první zastavení byl výběh hyen, kde jsme se dozvěděli, že jsou to mrchožrouti a klidně rozkousají i kopýtka od zebry. Cesta vedla dál k ovcím, hrochům, lamám, prasatům, orlům, medvědům. Zde proběhl další úkol, vyjmenovat zvířecí rodiny žijící na statku. Tato zvířátka na nás čekala na konci naší prohlídky. Posledním úkolem bylo vybrat z obrázků čím se domácí zvířata živí a jaký máme z nich užitek.

Poté jsme se rozloučili s paní, která nás provázela programem a vydali se na prohlídku dalších míst v ZOO.

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o životě zvířat a žáci si zopakovali označení samec, samice, mládě. Všem se prohlídka po ZOO líbila i když počasí nám moc nepřálo. Odcházeli jsme nabyti zážitky a novými informacemi.

 

Mgr. Jana Hajduchová

 

Fotogalerie zde

 

Přidáno 13. 6. 2024, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz