DOK - Džungle internetu ve 2. A

Ve čtvrtek 28. února se žáci 2. A vydali do džungle. Do džungle internetu, jak zněl název programu vytvořeného Centrem primární prevence DOK. Po úvodním seznamovacím kolečku proběhla krátká beseda o průzkumu činností dětí na internetu. Děti nejvíc zaujala aktivita podbíhaná pod lanem, díky které si mohly uvědomit, že nejen při hře, ale i při brouzdání na internetu je nutné dodržovat pravidla, aby se cítily bezpečně a vyhnuly se případným nebezpečným situacím, podobně jako zvířátka v opravdové džungli.

Při následné aktivitě malování obrázku, který postupně předávaly svému sousedovi, až se k nim dostal jejich obrázek původní, ale každým ze třídy domalovaný, byl málokdo z dětí s obrázkem spokojený. Díky této aktivitě mohly děti zjistit, že podobné „ničení“ jejich obrázku nebo fotografie se může stát i na internetu.

Program byl zakončen vyprávěnou pohádkou ze ZOO, kde panda, antilopy a tučňák zažívali nepříjemné až nebezpečné situace na internetu a jen díky včasnému zásahu paní ředitelky Elišky se podařilo všechna zvířátka včas zachránit.

Žákům se program líbil a s sebou si odnášeli ponaučení, že by neměli věřit všemu, co se na internetu píše, protože to nemusí být vždycky pravda.

Mgr. Martina Chocholoušová

Veronika Fialová