UPLIFT UNICEF

V úterý 23. května se smíšená česko-ukrajinská družstva žáků a žákyň 8. a 9. ročníků zúčastnila workshopu Den s Uplift UNICEF.

Organizace UNICEF ve spolupráci s agenturou JA Czech a Vysokou školou polytechnickou v Jihlavě, Katedrou ekonomických studií zorganizovala pro české a ukrajinské žáky bezplatné aktivity zaměřené na karierové poradenství, podnikání a finanční gramotnost. V kurzu byl žákům představen program Lean Canvas ZŠ, v němž se žáci naučili sestavit jednoduchý podnikatelský plán a zaměřili se i na jeho financování. Během workshopu je vedli a pomáhali jim čeští a ukrajinští lektoři. Na závěr si žáci a žákyně ověřili poznatky získané na workshopu zajímavým kvízem.

Dalšího projektu se ukrajinští žáci 6. a 7. ročníků zúčastnili 29. května, kdy absolvovali online vzdělávací program „Uplift Orient“ od Junior Achievement Czech pro ukrajinské žáky, v němž se tito žáci seznámili se zajímavostmi a památkami v České republice, možnostmi cestování a zaměřili se i na poznatky týkající se finanční gramotnosti. Celý program probíhal v ukrajinštině.

Oba programy se u žáků a žákyň setkaly s velkým zájmem.

UPLIFT UNICEF