Kariérové poradenství na středních školách

V rámci projektového dopoledne na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava se žáci 9. B a 8.A zapojili přímo do výuky. Seznámili se s učebními obory jako je elektrikář (silnoproud, slaboproud), strojní mechanik (zámečník), nástrojář a operátor obráběcích kovů, s maturitními obory - mechanik seřizovač, mechanik elektrotechnik.

Dopoledne žáci strávili přímo v dílnách odborného výcviku, kde byli rozděleni po skupinkách, ve kterých pracovali na konkrétních strojích. Inspirující a motivující byl výklad učitelů odborných předmětů, kteří trpělivě ukazovali a vysvětlovali všechny odborné výrazy a praktické činnosti k jednotlivým oborům.

Žáci si vyzkoušeli zručnost a dovednost na strojích CNC, soustruzích, frézách, 3 D tiskárnách a moderních technologiích, které na škole mají. Vyzkoušeli jsme si, co obnáší tyto profese a mohou se snáze rozhodnout, na kterou střední školu si podají přihlášku.

Nejvíce žáky zaujal obor operátor obráběcích kovů, kde si mohli sami vyzkoušet a odnést svůj výrobek. Během dopoledne si žáci postupně uvědomovali, že každý obor má něco do sebe. 

Zapojením přímo do výuky žáci získají velký přehled o vyučovaných oborech na středních školách, právě jednou z nich byla i tato zmiňovaná škola. Interakce učitelů a učňů s našimi žáky byla nezapomenutelná a velmi přínosná pro rozhodování, na kterou školu si podat přihlášku.

 

Moc děkujeme všem mistrům odborného výcviku i všem učňům, kteří se žákům trpělivě věnovali, byli vstřícní a odpovídali na jejich zvídavé otázky. Pro lepší usnadnění výběru povolání je pro žáky velmi důležité vidět, jak výuka na daných školách probíhá.

 

 

Mgr. Radomíra Machová

 

Fotogalerie zde

Přidáno 25. 1. 2024, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz