Projekt Den pro školu

V rámci projektu Den pro školu, měli žáci naší školy možnost se seznámit se zvyky a tradicemi, které již pomalu zanikají. Ukázky děl, které nám dovezla dobrovolnice paní Nagyová, byly úžasné a inspirující.

Paní Nagyová nás seznámila s technologií gravírování CO2 laserem, gravírování vláknovým laserem, sublimačním potiskem, pískování a pokovování skla a černým drátenictvím. Technologie gravírování, vypalování nebo též pyrografie se používá u různých materiálů, jako je dřevo nebo kov.

Některá řemesla jako drátenictví, košíkářství se pomalu vytrácejí z našeho života. Odborníci, kteří vykonávali tato řemesla stárnou, a my bychom rádi inspirovali mladé lidi k tomu, aby se zvyky a tradice stále zachovávali v našich myslích.

Právě proto si některé technologie používané v různých povoláních mohli naši žáci vyzkoušet reálně, aby se vžili do dob našich dědečků a babiček. Již zanikající původní receptury a technologie bychom rádi dále obnovovali a seznamovali naše žáky s jejich výrobou a věříme, že i oni budou dále šířit tradice a zvyky našich předků.

 

Pro žáky, kteří mají zájem o podobné obory, byl tento workshop velice inspirující při volbě výběru jejich budoucího povolání.

 

Mgr. Radomíra Machová


Zobrazení: Alba | Podle data

Den pro školu


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz