Jak se žilo v renesanci

Do Oblastní galerie Vysočiny v budově Komenského 10 jsme se vydali za poznáním, novými zážitky a výtvarným uměním. Žáci 9. tříd si v těchto krásných prostorách formou přednášky obohatili svoje znalosti, zamyšlení, poznání a rozvoj vlastní kreativity. Na návštěvě jsme se zabývali prvky měšťanského renesančního domu a navrhli v něm vlastní výzdobu, která by vypovídala o hodnotách dnešní doby. Součástí prohlídky byla také tvořivá dílna, ve které studenti zkoumali tajemství nástropní malby. V programu jsme si ukázali zajímavá výtvarná díla, které žáci prezentovali ve svých pracích a zároveň rozvíjeli svoje komunikační schopnosti. Cílem naší návštěvy bylo seznámení s místem, kde žijeme v návaznosti na RVP Umění a kultura, Člověk a jeho svět. Oblastní galerie je místem, kam se bude každý rád vracet s vědomím, že tu vždy nalezne něco, co mu bude prospěšné.

 

Mgr. Radomíra Machová


Zobrazení: Alba | Podle data

Jak se žilo v renesanci


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz