Přednáška o Senegalu

Ve středu 22. 3. 2023 navštívili žáci druhého stupně přednášku s názvem Magický Senegal. Přednáška obsahovala nejen zajímavá videa, ale také krásné fotografie z této africké země, které je dle samotných obyvatel přezdíváno "usměvavé pobřeží". Podívali jsme se, jak žije místní obyvatelstvo, které je rozděleno do dvou zcela odlišných skupin. První, podstatně menší skupina, je křesťanská a vyskytují se u ní prvky původního animistického náboženství. Druhá a převažující je pak čistě muslimská. Obě dvě tyto skupiny si zachovaly odlišné zvyky a způsoby života. Kromě obyvatel jsme viděli také odlišnosti africké fauny a flóry, kdy severní část Senegalu pokrývá oblast sahelu a jižní pak zabírají tropické lesy. V neposlední řadě pak byla ukázána také místní kuchyně a zajímavosti v podobě nelegální těžby zlata nebo wrestlingových zápasů. Přednáška se nám všem moc líbila a už se těšíme na další setkání s programem Planeta Země 3000.
 
Mgr. Michaela Vacková

Přidáno 27. 3. 2023, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz