Exkurze SMJ Jihlava

V pondělí 5. června se žáci 1. A a 1. B vydali na exkurzi do SMJ. Ve sběrném dvoře žáci ukázali, že o třídění odpadu spoustu věcí už ví. Znají nejen správné barvy kontejnerů na různé druhy odpadů, ale také vědí, které odpady do nich patří. Dozvěděli se i nové informace o třídění. Věděli jste třeba, že v Jihlavě se do žlutých kontejnerů na plast dají vhazovat také kovové plechovky nebo víčka od jogurtů? A že obaly od vajíček se už dají také znovu recyklovat a mohou se vyhazovat do modrého kontejneru na papír? Tohle a mnohem víc, například o černých skládkách a nebezpečných odpadech, už teď vědí i naši prvňáčci. Po pohádce o správném třídění odpadu a recyklaci si žáci prohlédli sběrný dvůr i venku. Dozvěděli se, kam mohou dovézt starou ledničku, pračku, nábytek, nebo třeba i žárovku nebo obaly od nebezpečných odpadů.

 

Mgr. Martina Chocholoušová, Mgr. Jana Hajduchová


Zobrazení: Alba | Podle data

Exkurze v SMJ Jihlava


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz