Ježci v Jihlavě 3. A

Dne 29. 3. 2023 se žáky 3. A a paní Alenou Tkadlečkovou jsme podnikli badatelskou výpravu po našem městě. Cílem bylo rozvíjet vztah k Jihlavě. Bádali jsme spojitost mezi Jihlavou a ježky. Vypravili jsme se na jihlavskou radnici za vzácným znakem Jihlavy v gotické síni z roku 1539. Dozvěděli jsme se varianty možností podle různých pověstí, jak vznikl název města Jihlavy a proč máme ve znaku ježka. Prošli jsme si labyrintem naší radnice. Na nádvoří radnice jsme viděli i dřívější hladomornu. Po průzkumu radnice jsme se vydali do ulic našeho města. Hledali jsme symboly ježků všude ve městě. Děti měly za úkol si zaznamenávat, kolik symbolů ježka během jedné hodiny uvidí. Výsledky se moc nelišily, v průměru bylo napočítáno 182 ježků. Prozkoumali jsme i několik míst s reliéfem jihlavského znaku na fasádách domů. Děti průběžně plnily úkoly do připraveného pracovního listu. Žáci si zkusili na chvíli zahrát na reportéry. Ptali se obyvatelů města „Proč má Jihlava ve znaku ježka?“ Dozvěděli se zajímavé odpovědi, které zaznamenali do ankety v pracovním listě. Měli jsme možnost si ještě také prohlédnout kostel Povýšení sv. Kříže v Křížové ulici, kde máme naši školu. Závěr naší badatelské výpravy jsme zakončili opět v gotické síni na radnici. Zde jsme zrekapitulovali naši dnešní výpravu za poznáním. A hlavně, co vše jsme zajímavého ten den prožili a kolik nových informací o Jihlavě jsme se dozvěděli. Naše badatelská výprava stála za to.

 

Mgr. Hana Krichťáková, Danka Lagronová


Zobrazení: Alba | Podle data

Ježci v Jihlavě


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz