První pomoc - 8. A

V průběhu tří týdnů od 17. do 31. ledna 2024 byl pro žáky 8. ročníku naší školy realizován projekt „První pomoc do škol“, který si klade za cíl poskytnout žákům základní znalosti v poskytování laické zdravotnické první pomoci. Odborné vedení kurzů zajišťují pracovníci Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina a kvalifikovaní lektoři oblastních spolků Českého červeného kříže.

V rámci výuky byly pro žáky připravené praktické ukázky poskytování první pomoci, zejména procvičování resuscitace a dalších zdravotnických technik, dále si pak mohli vyzkoušet komunikaci s dispečerem zdravotnického operačního střediska.

Výuka první pomoci ve školách má své opodstatnění. Pokud by se žáci dostali k nějaké mimořádné situaci, budou si vědět rady a svojí pomocí mohou třeba zachránit lidský život. Znalost první pomoci má však mimo běžné životní situace ještě další významný rozměr, a to v kontextu řešení mimořádných událostí a krizových stavů.

Určitě nesmíme zapomenout na profesionální přístup p. lektorky Emmerové, která naši školu navštívila a s žáky pracovala, a tímto jí poděkovat.

Ing. Lenka Olexová

Přidáno 1. 2. 2024, autor: Kateřina Pisková