Tvůrčí workshop Helenín

V rámci kariérového poradenství se žákyně naší školy zúčastnily výtvarného workshopu (čalounění a šití). Se studenty Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava-Helenín pracovaly na vybraném tématu v ateliéru ul. Matky Boží. Studentky střední školy ukázaly zúčastněným, jak se pracuje s látkou, se střihy na polštáře s černobílými motivy. Společně jsme se pustili do řemeslných a uměleckých technik, které se právě pojí s tvorbou architekta a designéra Josefa Hoffmanna. Naše žákyně osmých a devátých tříd se učily za dozoru studentek stříhat látku podle předlohy, aranžovat motivy na látku, kde mohly popustit uzdu své kreativitě. Hotový návrh se pokusily přišít na šicím stroji, obtížný a zodpovědný úkol, který zvládly na výbornou. Druhou aktivitou bylo čalounění, tuto techniku si žákyně vyzkoušely na ukázkových destičkách, které společně vystavily v prosklených dveřích ateliéru. Práce byla velmi zajímavá a obohacují pro toho, kdo má rád ruční práce, jako je šití a návrhářství.

Těšíme se na další setkání v podobném duchu.

 

Mgr. Radomíra Machová

 

Fotogalerie zde

Přidáno 21. 11. 2023, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz