Dopravní cyklistická výprava

Co pomůže, aby byl začátek školního roku radostný, stmelující a dobrodružný? Výprava na koloběžko-kolovou výpravu!

Sešli jsme se s nejrůznějšími druhy kol a koloběžek, jak s vlastními, tak s vypůjčenými na dvoře školy. Uskupili jsme se do kruhu, představili jsme sebe a své vozidlo, které nás za podmínek zručnosti, znalosti a vytrvalosti mělo dovést až k řidičskému oprávnění. Rozdali jsme si čísla podle velikosti kol a koleček a vyrazili jsme na cestu. Jeli jsme přes Stoupi na Heulos, kde byla naše první zastávka. Zhodnotili jsme počáteční jízdu a procvičili jsme si dopravní značky kresbou na zem.

Odtud jsme se přesunuli na dopravní hřiště, kde si děti vyzkoušely silniční provoz za pomoci semaforů a skutečných dopravních značek.

Poslední zastávkou byl Český mlýn. Zde proběhla zkouška zručnosti složená ze slalomu, jízdy jednoruč, osmičky a držení se v pruzích. Vše proběhlo výtečně, a tak jsme s radostí vypsali dětem řidičské průkazy a vydali se na zpáteční cestu do školy.

 

Na dvorku jsme si povyprávěli zážitky a zhodnotili naši výpravu.

 

Žáci z 3. A ZŠ Křížová, Hana Krichťáková, Danka Lagronová a Alena Tkadlečková


Zobrazení: Alba | Podle data

Dopravní výchova 3. A


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz