Divadelní představení - bezpečnost na internetu

Ve středu se naše děti zúčastnily preventivního divadelního představení pořádané pražským divadlem Šprajc. Děti prvního stupně shlédly pohádku Karkulka v síti, což byla interaktivní pohádka o nástrahách na sociálních sítích. Inscenace začala tím, že Karkulka má na Facebooku spoustu přátel, tancuje na TikToku, svůj život sdílí na Instagramu a na Youtube nahrává videa, jak si složit vlastní červený čepeček apod. Děti tak byly netradiční formou seznámeny s principy bezpečnosti na internetu – od pravidel při sdílení soukromí, přes bezpečnost hesel až po kritické myšlení při čerpání informací. 

Děti druhého stupně navštívily království World of fake, které mělo poukázat na problematiku šíření dezinformací a ovlivňování jejich a veřejného mínění. Představení mělo pouklázat na to, že pokud mladá generace tráví na sociálních sítích jako Facebook, Instagram nebo Tiktok většinu svého volného času, pak tyto platformy tvoří jejich hlavní zdroj informací. Ne vždy jsou však tyto informace pravdivé, proto byli poučeni, že je třeba informace správně vyhodnotit a ověřovat.

 

Fotogalerie zde 

 

 

Mgr. Kateřina Pisková

Přidáno 2. 10. 2023, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz