Exkurze do Alternátoru

Dne 17.11.2022 podnikli žáci 9. ročníků exkurzi do ekotechnického centra Alternátor v Třebíči, kde absolvovali dva komentované programy.   

 V úvodním programu seznámil průvodce žáky s cestou elektřiny od zdroje až po zásuvku, takže na jeho konci dokázali zodpovědět na následující otázky: Jak vzniká elektřina? Jakou cestu musí urazit, než se dostane do domu? K čemu slouží přenosová soustava? A jak nám v domě vlastně elektřina funguje? 

V druhé části průvodce představil Zemi pomocí projekční koule zavěšené v prostoru. Děti viděly, jak počasí ovlivňuje její podobu, co dokáže pohyb tektonických desek a k čemu nám slouží zemské jádro. Ve třetí části měli žáci možnost si celé centrum prohlédnout a vyzkoušet si různé aktivity. Program hodnotíme jako velmi přínosný a zábavný.

 

 

Ing. Lenka Olexová


Zobrazení: Alba | Podle data

Exkurze - Alternátor


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz