Oblastní galerie Vysočina - 1. A

Ve čtvrtek 9. března navštívila třída 1. A Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě. V novém programu „Uchem, okem i rukou“, se žáci nejdříve seznámili se základními principy barevného spektra. Využili k tomu brýle s výměnnými barevnými čočkami, kterými mohli pozorovat nejenom obrazy vlků, ale i okolní svět.

 

Na další část programu se žáci přesunuli do zvukové galerie IGLOO ve sklepních prostorách galerie. Tam probíhala výstava pohyblivých skulptur Petra Válka, který z nalezených předmětů v lese dokáže vyrobit zvláštní mechanické zvukové nástroje. Jejich zajímavé cinkající, bubnující, šustící i jiné zvuky si žáci překvapeně poslechli.

 

Na závěr programu si vyrobili z papírových ruliček zvířátko.  Na program mohou navázat i ve škole díky pracovním listům, které v galerii dostali. Témata listů se věnují třem smyslům (zrak, sluch, hmat), které zapojovali i přímo v galerii.

Všem žáčkům se program moc líbil a pěkně si ho užili.

 

Mgr. Martina Chocholoušová


Zobrazení: Alba | Podle data

1. A v galerii


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz