Exkurze do Budapešti

Žáci 7. - 9. tříd vyrazili s cestovní kancelří na exkurzi do Budapešti. Počasí nám přálo, takže procházet hlavní město Maďarska bylo radostí. Začali jsme na překrásné Rybářské baště s chrámem Sv. Matyáše. Na Budínský hrad jsme se nedostali, jelikož ve stejném čase byl s námi i vietnamský prezident Võ Văn Thưởng. Dále jsme pokračovali přes opravený železný most přes řeku Dunaj, která rozděluje Budu a Pešť. Navštívili jsme Náměstí hrdinů, Boty na břehu Dunaje, Maďarský parlament, Velkou tržnici a Jubilejní linku metra. Exkurze byla velmi zajímavá. Děkujeme průvodci, panu Dudovi, který nás všude profesionálně provedl. 

Děkuji všem dětem, za jejich vzorné chování.

 

Mgr. Kateřina Pisková

 

Fotogalerie zde

Přidáno 17. 5. 2024, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz