Zašovice - cesta obilí 2. A a 2. B

Do Zašovic se třídy 2. A a 2. B vydaly v úterý 11. června. Autobusem jsme dojeli přímo na místo, kde na nás čekal program s názvem „Cesta obilí“. Nejdříve jsme si vyzkoušeli starodávný způsob získávání zrn – mlácením cepy, při které jsme si i zanotovali: „Snop na patře, shod ho bratře, shoď ho dolu, pod stodolu.“ Vymlácená zrníčka oddělená od plev jsme namleli na celozrnnou mouku, ze které vznikly úžasné pochoutky: zrníčkový popcorn, obilná kaše a placky. Na druhou část programu jsme se přemístili přímo na pastvu, kde jsme nejen krmili, ale i hladili a škrábali domácí zvířata: třeba prase Otylku, kozu Marušku, krávu Milušku a Vlaďku. Něco dobrého od nás dostaly i husy a ovečky. V pátek se za nimi pojedeme zase podívat a už teď se moc těšíme. Podívejte se do fotogalerie, jak jsme se s nimi skamarádili.

 

Mgr. Martina Chocholoušová, Mgr. Jana Hajduchová,

Veronika Fialová, Petra Vávrová

 

Fotogalerie zde

Přidáno 13. 6. 2024, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz