Exkurze do Vídně

Dne 21. prosince 2023 podnikli žáci 8. a 9. tříd jednodenní exkurzi do hlavního města Rakouska.

Vyjeli jsme už časně ráno, abychom si předvánoční Vídeň náležitě užili. Cesta proběhla hladce a první zastávkou byl zámek Schönbrunn s jeho překrásnými zahradami a adventním trhem.

Pak jsme se přesunuli do centra Vídně, kde jsme si prohlédli císařskou rezidenci Hofburg s okolními památkami a dále jsme pokračovali procházkou přes centrum k jedné z nejvýznamnějších gotických památek, katedrále sv. Štěpána (Stephansdom). Odtud jsme zamířili k Přírodovědeckému muzeu (Naturhistorisches Museum Wien), které patří mezi největší a nejvýznamnější světová muzea a je to i největší muzeum v Rakousku. Získali jsme přehled o dějinách Země od drahokamů a minerálů přes hmyz až po současné zvířecí druhy.

Po prohlídce muzea jsme navštívili vánoční trhy u radnice (Rathausplatz), kde jsme měli příležitost zakoupit originální vánoční dárky, ochutnat tradiční vídeňské dobroty a procvičit si němčinu přímo v akci. Procházka mezi vánočními stánky a vůně vánočního koření poskytly nezapomenutelný závěr naší exkurze ve Vídni.

Děkujeme panu Františku Dudovi z CK Úsměv za skvělé průvodcovské služby.

 

Ing. Lenka Olexová

 

Fotogalerie zde

Přidáno 9. 1. 2024, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz