Vyhodnocení soutěže - Vícejazyčnost je bohatství

V Praze se konal již X. ročník kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce. Naše škola získala v celostátní soutěži hned tři ocenění. Nejvyšší ocenění soutěže titul „Patron vícejazyčnosti za komplexní spolupráci pedagogů na soutěži,“ 3. místo v kategorii „Škola za příkladnou spolupráci“ a žákyně třídy 6.B Chloe Danai Charaklia, Sandra Ketnerova, Vitalina Holovnych, Anastasiia Bielanova a Anastasiia Petrusenko získaly 3. místo v kategorii „Kolektivní práce – starší děti“ za tvorbu díla na téma „Příroda ve spojitosti s různými státy“ a „Příběhy spojené s válkou na Ukrajině“.

 

Vyhodnocení soutěže a předání cen proběhlo 11. listopadu v Evropském domě v Praze.

 

V dopoledních hodinách probíhala akce Speak Dating Junioru, které se účastnili pouze vybrané školy, mezi které byla zařazena i naše škola. Žákyně plnily různé úkoly, učily se cizojazyčná slovíčka a základní fráze. Vše, co je ve spojitosti s cizími jazyky, charakteristické zvyky a tradice dané země. Pro všechny účastníky byla připravena ukázka předmětů, se kterými se seznamovali a postupně určovali, k čemu slouží. Dále měli účastníci připravené pracovní listy, které společně doplňovali a hodnotili správné odpovědi.

Děvčatům se akce moc líbila, mají spoustu nových zážitků a zkušeností, které budou využívat v dalším studiu nejen na škole, ale i v životě.

 

Všichni jsme byli velmi nadšeni z pohostinnosti a vlídnosti organizátorů soutěže.

 

Mgr. Radomíra Machová

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Soutěž - vícejazyčnost je bohatství


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz