Lyžování na Fajtově kopci

Žáci 7. - 9. tříd po roce opět vyrazili lyžovat, a provádět turistické výšlapy, na Fajtův kopec do Velkého Meziříčí. Přesto, že hned v ponědlí pršelo, jsme vyrazili na svah, kde někteří zopakovali základy a dost brzy se do toho dostali, ale některé děti, které na lyžích stály poprvé, velmi trpělivě šlapaly mírný kopeček, učily se padat, zveda, brzdit a dobrá nálada je neopustila. I v turistickém oddílu bylo hned po prvním dnu jasno, že to bude velmi zajímavé chození po části Vysočiny.

Během druhého dne týdne se všichni začátečníci naučili brzdit a mohli tak vyrazit již na velký vlek. Od té chvíle to šlo všechno již mnohem lépe. Děti pilovaly techniku po celý týden a jak u pokročilých lyžařů, tak u začátečníků byl každým dnem vidět pokrok. Téměř všechny děti byly lyžováním nadšené a každý den lyžovaly až do poslední minuty.

Ve středu odpoledne jsme pak vyrazili na procházku k železničnímu viaduktu a do města. Všechny večery byly naplněny společnými aktivitami. Cílem bylo provázat vztahy mezi žáky jednotlivých tříd, ale upřímně musím říct, že ne vždy se to podařilo. Ne všichni žáci spolupracovali podle plánu.

Všem dětem děkujeme za účast a příští rok se opět těšíme.

Mgr. Kateřina Pisková

Přidáno 25. 2. 2024, autor: Kateřina Pisková