Procházka židovskými místy v Jihlavě

V pátek 5. května 2023 žáci 9. ročníků absolvovali procházku Jihlavou se zastávkami na místech, které jsou významně spojeny s židovskými obyvateli. S paní Bohuňovskou, naší průvodkyní, jsme se setkali v parku Gustava Mahlera, kde dříve stála židovská synagoga, jež byla roku 1939 vypálena nacisty. Prošli jsme kolem bývalé židovské čtvrti, pokračovali jsme ulicí Židovskou k Dělnickému domu a během každé zastávky jsme se dozvěděli bližší informace o historii a životě židovských rodin. Naše cesta byla symbolicky zakončena za branou židovského hřbitova. U památníku jsme si připomněli tragédii tisíců jihlavských Židů z druhé světové války.

Děkujeme paní Bohuňovské, že nám věnovala svůj čas.

 

Mgr. Tereza Servusová, Ing. Lenka Olexová


Zobrazení: Alba | Podle data

Procházka židovskými místy


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz