Záhady vesmíru 5. A

Třída 5. A se společně s paní lektorkou Alenou Tkadlečkovou vypravila formou projektového dne do VESMÍRU. Děti si propojily znalosti z přírodovědy s mnoha novými a zajímavými informacemi. Žáci se zapojili do všech aktivit, kterých se v průběhu celého dopoledne měli možnost zúčastnit. Začalo se písní s hudebním doprovodem „Chci sluncem být.“ Děti nejvíce zaujala aktivita na „hvězdné nebe,“ kdy si každý připravil svoji barevnou hvězdu pomocí baterky, krepového papíru a lepicí pásky. S nadšením jsme pozorovali osvícenou podlahu či zeď plnou hvězd.

Žáci se dozvěděli pomocí názorného ztvárnění zajímavé informace o vzniku VESMÍRU. Další velmi pěknou aktivitou byla práce ve dvojicích, kdy si nastudovaly zajímavosti o planetách sepsaných na papírových táccích a každá skupinka si prohlédla zmenšené tvary všech planet. Praktické dovednosti si žáci vyzkoušeli výšivkou Velkého vozu. Spolupráci, samostatnost a správnost si děti vyzkoušely při práci ve skupinách, plnily tři vesmírné úkoly. Například popisovaly názvy planet, které nalepily na jednoho člena skupiny ve správném pořadí od Slunce. Za splněné úkoly získaly hvězdičky do tabulky.

Na závěr si třída zahrála pohybové hry v kruhu, složila si vesmírné těleso z párátek a zeleného hrášku.

Rádi bychom za celou třídu 5.A poděkovali paní Tkadlečkové za příjemně strávené chvilky, které všechny obohatily o další vědomosti a dovednosti v oblasti „ZÁHADY VESMÍRU.“

 

Mgr. Milena Boudová


Zobrazení: Alba | Podle data

Záhady vesmíru 5. A


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz