Exkurze na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava

V rámci projektového dopoledne se žáci 9. A seznámili s maturitními obory - mechanik seřizovač, mechanik elektrotechnik. Dále jsme viděli výuku v učebních oborech jako je elektrikář (silnoproud, slaboproud), strojní mechanik (zámečník), nástrojář a operátor obráběcích kovů. Během exkurze jsme si mohli sami vyzkoušet, pod vedením mistra odborného výcviku, dovednosti, které se na této škole vyučují a ke kterým bychom se jiným způsobem nedostali. Po pracovištích nás provázeli učni, kteří na této škole studují.

Zhlédli jsme práci s CNC stroji, s 3D tiskárnou, soustruhem a frézami. Při návštěvě oboru elektrikář (slaboproud) jsme zapojovali k sobě měděné drátky. Na frézách jsme soustružili kovové výrobky (matky, šrouby…). Dopoledne jsme strávili v dílnách, což se nám velmi líbilo, byla to nová zajímavá zkušenost.

Díky takovým exkurzím a účasti na praktické výuce máme větší přehled o tom, jaké si můžeme zvolit obory v našem dalším studiu.

Vyzkoušeli jsme si, co obnáší tyto profese, což nám pomůže se snáze rozhodovat při volbě našeho budoucího povolání. Nejvíce nás zaujal obor operátor obráběcích kovů, kde jsme si mohli něco vyrobit a vzít si sebou jako vzpomínku. Během dopoledne jsme si uvědomili, že každý obor má něco do sebe. Děkujeme všem mistrům odborného výcviku i všem učňům, že k nám byli vstřícní a odpovídali na naše zvídavé otázky.

za třídu 9. A Jakub Jakvid

Přidáno 19. 1. 2024, autor: Kateřina Pisková