Projektové dopoledne

Žáci 8. A se v rámci projektového dopoledne zúčastnili výuky na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava. Pod vedením učitelů odborného výcviku se seznámili s učebními obory elektrikář, strojní mechanik, nástrojář, operátor obráběcích kovů, mechanik seřizovač, mechanik elektrotechnik.

V odborných dílnách na pracovištích školy si žáci vyzkoušeli, co řemesla obnášejí, že k jejich výkonu je nutná za zručnost, dovednost a potřebná odborná znalost. Každý obor má svá specifika a právě to dětem pomůže se lépe rozhodnout, jaké povolání si do života zvolit. Názorná ukázka a prohlídky prostor, ve kterých se tato řemesla učí, dá žákům blíže nahlédnout do zákulisí řemesel.

Žáci zjistili, jaké prioritní vlastnosti, schopnosti a dovednosti vyžaduje konkrétní učební obor, patří mezi ně fyzická síla, tvořivost, kreativita, manuální zručnost, trpělivost, empatie, schopnost pracovat v týmu a mnoho dalších vlastností. Žáci si vyrobili klíčenku na frézkách. Frézování drážek, pilování slitiny hliníku duralu byla pro ně nová zajímavá činnost. Na CNC strojích a rotačních soustruzích žáci za pomoci učňů soustružili šrouby. Při práci s matičkou se seznámili se závitníkem a závitem.

Moc děkujeme všem mistrům odborného výcviku za trpělivost a místním učňům, kteří se žákům věnovali, za ochotu a vlídnost, se kterou odpovídali na zvídavé otázky našich žáků.

Mgr. Radomíra Machová

Přidáno 18. 2. 2024, autor: Kateřina Pisková