Od semínka k moštu

V úterý 4. října se žáci 1. A učili celý den trošku jinak než obvykle. Paní učitelka Tkadlečková děti provázela tematickým výukovým programem „Od semínka k moštu“. Celé dopoledne se žáci dozvídali zajímavé informace o tom, proč jsou pro nás rostliny tak důležité, jak rostliny rozdělujeme a na co je potřebujeme a také se naučili některé rostliny poznávat. Po zazpívání písničky se děti proměnily na badatele a ve čtyřech skupinkách zkoumali jednotlivé části rostlin: semínka, listy, stonky a také plody. Vše, co zjistili, si zaznamenali do pracovního listu. Všichni žáci si donesli na tento den jablíčko, ze kterého se naučili vyrobit mošt. Na závěr si společně zhodnotili, jak se jim v bádání dařilo a co se naučili nového a ještě si stihli z hrášku a z párátek postavit domeček nebo autíčko.

 

Mgr. Martina Chocholoušová


Zobrazení: Alba | Podle data

Od semínka k moštu 1. A


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz