Projektový den 4. A – „Od semínka k moštu“

Ve čtvrtek 7. 12. 2023 se žáci 4. A zúčastnili tematického výukového programu s názvem „Od semínka k moštu“. Program byl zaměřen na téma rostlin, kdy se žáci seznámili na příkladu jabloně s procesem růstu, s částmi stromů, se znaky života stromů a s procesem fotosyntézy. Děti se střídaly na interaktivních stanovištích a zkoumaly semínka, listy, kořeny i plody jablek, ze kterých si na závěr vyrobily mošt.

Děti si vše zaznamenávaly, kreslily a lepily do tvořivého pracovního listu. S využitím her, encyklopedií, herbáře i živých rostlin poznávaly a učily se názvy rostlin v našem okolím. Z namočených semen hrachu a párátek vytvořily geometrická tělesa.

Díky praktickým dovednostem si žáci upevnili znalosti o rostlinách.

 

Mgr. Hana Krichťáková

 

Fotogalerie zde

 

Přidáno 11. 12. 2023, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz