Vikingové u nás ve škole

V pondělí dne 10. 10. 2022 proběhla ve třídě 7. A speciální přednáška. Děti se na ní seznámily se životem obávaných severských Vikingů. Přednášku nám zprostředkovala paní Kociánová (maminka jedné z našich žaček), která se tímto tématem ve volném čase zabývá. V rámci přednášky se děti dozvěděly, jak vypadal vikingský bojovník a jeho zbroj, jaké oblečení a šperky nosily ženy a také děti. Děti si mohly také doslova osahat středověké nádobí a zbraně, které Vikingové ve své době používali. Přednáška se nám všem moc líbila, a ještě jednou za ní moc děkujeme. 

 

Mgr. Michaela Vacková


Zobrazení: Alba | Podle data

Vikingové


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz