Výprava za časem – 2. A

Výprava za časem s paní učitelkou Tkadlečkovou začala pro třídu 2. A přesně v 8.00 hodin v naší škole ve středu 17. dubna. Nejdříve jsme odjeli trolejbusem na hlavní vlakové nádraží a už cestou jsme pozorovali, kde všude uvidíme hodiny. Na trolejbusové zastávce, v trolejbuse, čas byl zaznamenám i na lístku na trolejbus. Na nádraží jsme objevili hodin dokonce několik. Do půl hodiny jsme se stihli vrátit zpět na náměstí a hledání hodin pokračovalo. Hodiny na kostele sv. Jakuba, hodiny na jihlavské radnici, které vyzvánějí podobně jako cimbál.

Anketa na náměstí nás hodně bavila. Zjišťovali jsme, zda lidé používají na zjišťování času více hodinky nebo mobil. Pak jsme se vydali za dalším cílem naší výpravy. Prošli jsme kolem Brány Matky Boží, kde jsou opět hodiny, ale s římskými číslicemi a došli jsme ke kostelu sv. Pavla. Tam nás čekalo opravdové dobrodružství. Komu z Vás se podařilo sáhnout si někdy na hodiny na věži? Nám se to podařilo. V kostele jsme všichni dokázali vylézt po úzkých a strmých schodech až nahoru k hodinám a dotkli jsme se jich. Byl to pro nás pro všechny parádní zážitek.

Cestou zpět do školy jsme se zastavili v Hodinářství na Benešové ulici, kde jsme si nejen prohlédli všechny možné hodiny a hodinky, ale kde nám ochotný pan prodavač zodpověděl i naše zvědavé otázky.

Výpravu za časem jsme ukončili na dvoře naší školy, kde jsme si znovu zopakovali, co jsme stihli za celé dopoledne prožít a shodli jsme se, že nejvíc se nám líbil zážitek – dotknout se hodin na věži kostela.

Mgr. Martina Chocholoušová

Veronika Fialová