Konference o Karlu IV. ve 4. B

Ve čtvrtek 18. dubna prožili žáci 4. B ve společnosti Karla IV., největšího Čecha v českých dějinách. Seznámili se s jeho životem, s těžkým dětstvím. Dočetli se, jak byl vzdělaný, jaký vztah měl k českým zemím, ke Praze i k českým lidem. Vyrobili se svatováclavskou korunu, kterou si navrhl sám Karel IV. ke své korunovaci. Putovali po mapě Prahy místy, která nechal vybudovat. Stavby si nejen prohlédli na obrázcích, v knížkách, ale ve skupinkách pak siluety staveb sami postavili z hrášků a párátek. Na závěr se naučili zatančit středověký tanec. Celý den dětem uběhl jako voda, pracovali s chutí a radostí.

 

Mgr. Pavlína Ondráková, Jaroslava Kettnerová

 

Fotogalerie zde

Přidáno 19. 4. 2024, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz