Beseda s MP 2. A

V úterý 7. května žáci 2. A místo učení násobilky, besedovali s paní policistkou z Městské policie. Dozvěděli se, jak se chovat v případě napadení. Důležité je křičet, klást odpor, vzbudit pozornost případných lidí v blízkém okolí.  Neméně důležité je všímat si násilníka, aby ho dokázali co nejlépe popsat. Od paní policistky dostali podrobný návod, jak postupovat: zjistit, zda se jedná o ženu nebo o muže, všímat si barvy pleti, tvaru a barvy očí, národnosti, výšky a typu postavy, přibližného věku člověka, barvy a délky vlasů, oblečení nebo jestli nemá nějaké jiné zvláštní znamení, např. brýle, tetování, pihy, jizvy, zranění, mateřské znaménko, jestli kulhá, šišlá, mluví jinou řečí apod.

Na závěr besedy si žáci sami vyzkoušeli zahrát si na detektiva a podle výše zmíněného návodu najít ve třídě „pachatele“. A věřte, že se jim to povedlo. 

 

Mgr. Martina Chocholoušová

 

Fotogalerie zde

 

Přidáno 7. 5. 2024, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz