Za stopami Jihlavanů na hřbitov

Ve středu 1. 11. 2023 se třídy 3. A a 3. C zúčastnily projektového dne s paní Alenou Tkadlečkovou s názvem „Za stopami Jihlavanů na hřbitov“. Na začátku programu bylo dětem ve třídě citlivě otevřeno téma života a smrti (pomocí otázek z encyklopedie Larousse a knihy B.Labbe: Já a svět). Poté děti promýšlely pojem osobnosti, jedinečnosti každého člověka a mluvily o stopě, kterou zanechává.  

Následovala vycházka na jihlavský ústřední hřbitov, kde žáci vyhledávali, zastavovali se a poodhalovali příběhy jihlavských osobností i neznámého vojáka a civilistů. Učili se na hřbitově orientovat, ptát se, zkoumat své pocity a zapálit svíčku. Dále navštívili židovský hřbitov, kde se zastavili u hrobu rodičů českého hudebního skladatele Gustava Mahlera a zazpívali píseň, kterou se před tím naučili. 

Na závěr celého programu proběhlo ve třídě zhodnocení celého dopoledne. Dětem se projekt velmi líbil.  

Mgr. Dagmar Marková, Mgr. Hana Kubíková, Iveta Rajchrtová

 

Fotogalerie zde

Přidáno 6. 11. 2023, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz