Mediální výchova - beseda 9. ročník

V pondělí 12. 9. 2022 proběhla u nás ve škole přednáška pro žáky devátých ročníků týkající se mediální výchovy. V rámci projektu "Den pro školu", který pomáhá zprostředkovávat přednášky odborníků ve školách, k nám přišel redaktor TV Nova pro Vysočinu David Pik. Žáci měli možnost dozvědět se mnoho zajímavého z jeho každodenní práce. Například co všechno předchází vzniku reportáže, kolik lidí se vlastně podílí na jejím vzniku, kdo jednotlivé části připravuje nebo také v jakých podmínkách často takové reportáže vlastně vznikají. V rámci přednášky si žáci také mohli vyzkoušet práci moderátora večerních zpráv nebo redaktora, který přijíždí udělat živý vstup s vybranou osobností. Na závěr byl také dán prostor pro dotazy žáků, a tak došlo i na známou reportáž o jisté postarší dámě uvězněné pod kořenem. smiley

Mgr. Michaela Vacková


Zobrazení: Alba | Podle data

Beseda 9. ročník


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz