Když velcí učí malé

V minulých dnech jsme si v naší škole připomněli 140. výročí založení 1. české školy v Jihlavě.

16. září dopoledne se uskutečnila školní akce s názvem „Když velcí učí malé“. Absolventi a absolventky naší školy se velmi ochotně ujali role pedagogů a během vyučovacích hodin seznámili současné žáky a žákyně nejen se svou profesí, ale zavzpomínali i na léta strávená v lavicích naší školy.

Mgr. Barbora Schreková, nyní ředitelka základní školy, si s dětmi nejen zacvičila, ale naučila je i taneční kroky, nadstrážmistr Juraj Kozák ukázal žákům, co všechno musí zvládnout policista, Lenka Zajoncová, absolventka SUPŠ v Heleníně, s dětmi pracovala na výtvarném ztvárnění různých témat, Bc. Renata Kremláčková seznámila žáky se svým povoláním lektorky v Muzeu Vysočiny, Bc. Milan Tran vyprávěl žákům o svém povolání stylisty, Jiří Hrdlička, student právnické fakulty MU v Brně, upozornil žáky na úskalí sociálních sítí z hlediska práva, Vanda Vacková, studentka oboru matematika a fyzika UPOL, vyučovala žáky 2. stupně předměty, které bude jednou sama vyučovat. I naše paní asistentky, absolventky naší školy, se ochotně ujaly role vyučujících – Bc. Petra Vávrová učila žáky dějiny, obor, který vystudovala, Ing. Karla Kuťáková si připravila zajímavé hodiny přírodopisu, Ivana Melounová zaujala žáky hodinou rukodělných činností a seznámila žáky s různými možnostmi trávení volného času. Výuku vhodně doplnil i pan učitel Mgr. V. Křičenský, který ve školních dílnách učil žáky pracovat s různými stavebnicemi.

Projekt „Když velcí učí malé“ byl vhodným doplněním výuky, žáky vedl k rozvoji pracovních kompetencí a motivoval je k dalšímu vzdělávání.

Všem bývalým absolventům patří velký dík nejen žáků, ale i pedagogů.

 

Mgr. Lenka Picková


Zobrazení: Alba | Podle data

Když velcí učí malé


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz