Volba povolání - exkurze

Žáci devátých tříd mají nejvyšší čas se rozhodnout, jakou školu či obor chtějí po základní škole studovat. Někteří váhají, nebo nejsou ještě úplně rozhodnuti o tom, jestli právě jejich volba je ta správná. Právě proto pořádáme ve škole exkurze na střední školy, kde žáci vidí, jaké jsou požadavky na konkrétní dovednosti a znalosti, které zvolený obor obnáší. Na Střední škole stavební v Jihlavě žáci 9.A se zaujetím sledovali výklad pana PhDr. Pavla Tomana, který do detailů představil všechny obory, které se na škole vyučují. Většina dětí si udělaly hned představu, co se od jednotlivých zaměření a oborů očekává. Budou mít jistě usnadněnou práci s tím, co určitě dělat v životě nechtějí a co naopak. Prohlídka školy a praxe byla pro žáky velmi inspirující a motivující při dalším rozhodování o svém budoucím povolání. Moc děkuji všem, kteří se nám během návštěvy střední školy věnovali.

 

 

Fotogalerie zde 

 

 

Mgr. Radomíra Machová

Přidáno 1. 11. 2023, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz