Za rybami na pávovské rybníky

Žáci přípravné třídy vyrazili dne 4.6. na dobrodružnou výpravu za rybami na pávovské rybníky spolu s průvodkyní p. učitelkou Tkadlečkovou.

Po vystoupení z autobusu na zastávce Lesnov jsme šli krásnou lesní pěšinou až k rybníku Dubák. Cestou jsme poznávali květiny, žáci našli i pravého hříbka a poslouchali jsme zvuky lesa. U rybníku Dubák, po krátké svačince, jim paní Tkadlečková řekla informace o rybách a rybářích a poté každý dostal předem nachystaný klacík, který měl představovat rybářský prut. Žáci si pomocí korkové zátky, kancelářské sponky a plastelíny vytvořili prut. U rybníka jsme potkali několik rybářů, kteří nám vysvětlili, co je to sportovní rybolov a jaké ryby jsou ve zdejším rybníku.

Poté jsme pokračovali k pávovskému rybníku, kde si žáci zahráli na rybáře a zkoušeli chytit nějakou rybičku. Na konci hráze rybníka kreslili křídami ryby na chodník a učili se je také pojmenovat.

Naše putování bylo zakončeno pohádkou O rybáři a zlaté rybce. Všem se výprava velice líbila, děti se naučily jména ryb, písničku o rybce a domů si kromě prutu odnášely mnoho zážitků.

Mgr. Jana Novotná, Hana Adamcová

Přidáno 5. 6. 2024, autor: Kateřina Pisková