Čtvrťáci v Praze

V úterý ráno jsme se s dobrou náladou vydali na školní výlet do Prahy. Autobus nám zastavil na Strahově u Strahovského stadionu. Odsud jsme pěšky pokračovali v silném dešti na Petřín. Zde jsme měli možnost vyšlápnout po 299 schodech na Petřínskou rozhlednu, kde se nám naskytl nádherný výhled na panorama Prahy, navštívili jsme i Zrcadlové bludiště.

 

Z Petřína jsme pokračovali na Pražský hrad. Navštívili jsme Vladislavský sál, kde jsme viděli repliky korunovačních klenotů i nejdůležitější okno českých dějin, katedrálu sv. Víta s hrobkami významných českých panovníků, a také jsme viděli výměnu Hradní stráže na 1. nádvoří. Po vydatném dešti se na nás usmálo sluníčko, prošli jsme si Zlatou uličku, kde děti obdivovaly malé domečky řemeslníků, a navštívili jsme věž Daliborku.

 

Z Pražského hradu jsme se po Starých zámeckých schodech vydali přes Čertovku a Karlův most na Staroměstské náměstí, kde děti viděly odbíjet Pražský orloj. Odtud jsme putovali bývalou královskou cestou, nynější Celetnou ulicí, k Prašné bráně a dále na Hlavní nádraží, kde na nás již čekal autobus. Výlet se vydařil, děti odjížděly domů se spoustou nově získaných informací a krásných zážitků.

 

Cílem našeho putování bylo navštívit historické památky stověžaté Prahy a dozvědět se o nich co nejvíce zajímavostí, což se nám splnilo díky našemu průvodci z agentury Úsměv.

 

Mgr. Hana Krichťáková, Mgr. Pavlína Ondráková

 

Fotogalerie zde

 

Přidáno 31. 5. 2024, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz