Čtvrťáci v Praze

V úterý ráno jsme se s dobrou náladou vydali na školní výlet do Prahy. Autobus nám zastavil na Strahově u Strahovského stadionu. Odsud jsme pěšky pokračovali v silném dešti na Petřín. Zde jsme měli možnost vyšlápnout po 299 schodech na Petřínskou rozhlednu, kde se nám naskytl nádherný výhled na panorama Prahy, navštívili jsme i Zrcadlové bludiště.

Z Petřína jsme pokračovali na Pražský hrad. Navštívili jsme Vladislavský sál, kde jsme viděli repliky korunovačních klenotů i nejdůležitější okno českých dějin, katedrálu sv. Víta s hrobkami významných českých panovníků, a také jsme viděli výměnu Hradní stráže na 1. nádvoří. Po vydatném dešti se na nás usmálo sluníčko, prošli jsme si Zlatou uličku, kde děti obdivovaly malé domečky řemeslníků, a navštívili jsme věž Daliborku.

Z Pražského hradu jsme se po Starých zámeckých schodech vydali přes Čertovku a Karlův most na Staroměstské náměstí, kde děti viděly odbíjet Pražský orloj. Odtud jsme putovali bývalou královskou cestou, nynější Celetnou ulicí, k Prašné bráně a dále na Hlavní nádraží, kde na nás již čekal autobus. Výlet se vydařil, děti odjížděly domů se spoustou nově získaných informací a krásných zážitků.

Cílem našeho putování bylo navštívit historické památky stověžaté Prahy a dozvědět se o nich co nejvíce zajímavostí, což se nám splnilo díky našemu průvodci z agentury Úsměv.

Mgr. Hana Krichťáková, Mgr. Pavlína Ondráková

Přidáno 31. 5. 2024, autor: Kateřina Pisková