Exkurze do Londýna 12. – 16.5.2023

Naše škola dostala možnost se zúčastnit zájezdu do Londýna, který jsem samozřejmě nemohla odmítnout. Jeli jsme tam dohromady tři školy: dvě z Jihlavy - ZŠ Křížová a ZŠ Křesťanská a dále ZŠ z Francovy Lhoty. 12.5. jsme odjížděli z Jihlavy asi kolem desáté hodiny. Celá cesta do Londýna trvala přibližně 22 hodin.

Když jsme přijeli do Londýna, tak jsme se vydali na prohlídku Tower of London, kde jsme strávili asi jenom hodinu. Po prohlídce jsme si prohlédli Tower Bridge, odtud nás průvodce dovedl ke St Paul's Cathedral. Když byl čas oběda, tak nás náš průvodce měl dovést do Chinatown, ale místo toho nás zavedl do ulice, kde byly restaurace a řekl nám, že to je ta čtvrť. Učitelé nám dali rozchod a my se šli najíst. Ke konci rozchodu nám naše paní učitelky řekly, že našli Chinatown a že nás tam dovedou, až budeme všichni pohromadě. Chinatown jsme rychlostí prošli a vydali se dál. Když bylo už asi kolem půl šesté, museli jsme se vrátit k našemu autobusu, který nás měl odvézt za rodinami, kde jsme byli ubytováni. Byli jsme domluvení na šestou hodinu večer. jenže náš průvodce očividně nevěděl, kam má jít, takže jsme museli autobus nějakou dobu hledat. V sedm hodin jsme dorazili za rodinami na určené místo setkání, což bylo o hodinu déle, než bylo domluveno.

Druhý den jsme šli do Natural History Museum, kde jsme strávili asi hodinu a půl. Poté nás čekala cesta do muzea voskových figurín Madame Tussauds. Já osobně jsem se fotila snad s každou voskovou figurínou, kterou jsem znala. Byla tam i jedna část, která byla celá z hororového prostředí. Na konci jsme se byli podívat na 4D kino s tématikou MARVEL, ale pak už jsme museli zase jít. Měli jsme chvilku čas, a tak jsme šli nakupovat, poté už jsme museli zase na autobus.

Třetí den jsme procházeli kolem Big Benu, poté jsme viděli Buckinghamský palác a dokonce i výměnu stráží. Před obědem jsme se zastavili na Trafalgarské náměstí. Po obědě nastal čas na London Eye. Ještě jsme byli v Greenwich Park, tam jsme se vyfotili u poledníku a pak už nás čekal návrat do České republiky.

V úterý 16.5. kolem sedmnácté hodiny jsme dorazili do Jihlavy a od nového kamaráda z Francovy Lhoty jsem zjistila, že oni domů dorazili asi kolem desáté večer.

V Londýně jsem si to moc užila, bylo toho tam hodně k vidění a vůbec jsem se nenudila. Moc doporučuji a doufám, že budu mít někdy šanci se tam zase podívat.

 

Laura Bohanusová, žákyně 9.B


Zobrazení: Alba | Podle data

Londýn

1 2 3 4 5 další »

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz