Putování za jihlavskými ježky

Putování za jihlavskými ježky začali žáci 3.B v gotickém sále jihlavské radnice. Seznámili se s několika pověstmi o vzniku názvu města Jihlavy, poznali erb města a ukázali si, jakou podobu může jihlavský ježek mít. Poté se vydali do ulic města, a během třičtvrtěhodinové procházky našli více než 150 ježků. Hledali na zemi, na trolejbusech, na budovách, vlajkách, školách i značkách. Sami nemohli uvěřit, kde všude se ježci vyskytují. Na náměstí pak v rámci ankety zpovídali kolemjdoucí, co ví o spojení Jihlava – ježek. Putování ukončila 3.B prohlídkou kostela Povýšení sv. Kříže. Projektový den přinesl všem dětem nejen spoustu zážitků, ale také mnoho nových poznatků o jejich městě.

 

Mgr. Pavlína Ondráková, Jaroslava Kettnerová


Zobrazení: Alba | Podle data

Putování za jihlavskými ježky


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz