Projektový den v Třebíči 4. A a 4. B

V úterý 11.6.2024 se čtvrťáci vlakem vypravili do Třebíče za poznáváním historie. Absolvovali výukový program na zámku - Život ve středověku, v době husitské. Žáci měli možnost si vyzkoušet dobové oblečení, prohlédnout si zbraně, stříbrné mince a nádobí, které husité používali. Součástí programu byla i výroba nejznámější husitské zbraně - řemdihu. Celou dobu děti pracovaly s replikami, a také je velmi zaujaly originály vystavené ve skleněných vitrínách. Po svačinové pauze přešli do Muzea města Třebíč, kde byl pro ně připraven další edukativní program Šikovní řemeslníci. Děti navštívily několik domečků s různými řemesly. Poznaly cechovní erby, stroje a nástroje, které se používaly v průběhu času a mnoho činností si samy vyzkoušely. Zkusily si práci pekaře, mlynáře, provazníka a tkalce, na závěr programu vyplnily pracovní listy s danou tématikou. Po programech se žáci prošli kolem památky UNESCO - Baziliky sv. Petra a Pavla, z vyhlídky si prohlédli panorama Třebíče, v bylinkové zahrádce poznávali jednotlivé rostlinky. Odsud následovala cesta Židovskou čtvrtí, také památkou UNESCO, kde je zaujaly malé úzké domečky i židovská synagoga. Po prohlídce náměstí s největšími věžními hodinami se vydali na cestu k nádraží. Pro všechny byl program velkým zážitkem a děti si ho náramně užily.

 

Mgr. Hana Krichťáková, Mgr. Pavlína Ondráková

 

Fotogalerie zde

Přidáno 14. 6. 2024, autor: Kateřina Pisková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz